Taisyklės

 1. Sąvokos;

 2. Narystė;

 3. Treniruotės;

 4. Seminarai;

 5. Suporavimas;

 6. Varžybos;

 7. Varžybų apranga.

  1. Bendrosios sąvokos 

1.1. Klubas – VšĮ šokių klubas „Judesys“, teikiantis skirtingo šokio stiliaus šokių mokymo paslaugas, esantis pilnateisis Lietuvos sportinių šokių federacijos (toliau – LSŠF), kuri yra Pasaulio sportinių šokių federacijos (toliau – WDSF) narė, narys.

1.2. Klubo narys – nepilnametis asmuo, atstovaujamas savo tėvų/globėjų pagal įstatymą, bei pats atstovaujantysis.

1.3. Šokėjų grupė – tai pagal LSŠF tvarką nustatytos šokėjų klasės pagal amžiaus apribojimus ir šokimo programos sudėtingumą ( vaikų grupė, jaunučiai, jauniai ir t. t.)

2. Narystė

Kiekvienas asmuo, norintis tapti klubo nariu, turi pasirašyti atlygintinų paslaugų teikimo sutartį (vadinama narystės sutartis).

Pasirašęs sutartį asmuo tampa pilnateisiu klubo nariu su lygiomis teisėmis ir pareigomis.

3. Treniruotės

3.1. Privalomos treniruotės vyksta kiekvienai grupei nustatytu laiku pagal einamo šokių mokymo sezono tvarkaraštį.

3.2. Pagal pageidavimą gali būti vykdomos individualios šokių treniruotės, kurios negali dubliuotis su nė vienos šokėjų grupės šokių užsiėmimų laiku pagal einamo šokių sezono tvarkaraštį. Laikas sutariamas su klubo treneriu(-iais) individualiai, kaina sutartinė.

3.3. Treniruočių apranga pagal klubo reikalavimus. Aprangai nustatyti atitinkami kriterijai. Ją įsigyti galima per klubo trenerius.

3.4. Tvarka tėvams vaikų treniruočių metu: vaikai paliekami klubo trenerių žinioje nustatytam treniruotės laikui. Tuo metu vaikų laukti galima laukiamajame, nurodytame klubo trenerių, tačiau netrukdant klubo trenerių darbo eigos stovint už salės durų.

 4. Seminarai

Viena einamo šokių mokymo sezono savaitinė treniruotė yra seminarinio pobūdžio kartu su kviestinių treneriu. Tai yra privalomų treniruočių dalis. Seminarinio pobūdžio treniruotės prasideda nuo atitinkamos šokių klasės, kurios būtinybę nustato klubo treneriai.

5. Suporavimas

Vaikų grupėje (E2, E3, E4, E6) šokėjai į poras sustami pagal šokimo lygį ir sugebėjimus klubo trenerių sprendimu. Šioje grupėje poros gali keistis. Berniukas gali šokdinti iki trijų mergaičių vienų varžybų metu. Treniruočių metu mergaitė gali šokti ir su mergaite, klubo treneriai vykdo porų rotaciją.

 6.Varžybos

Varžybose pradeda dalyvauti pirmamečių vaikų grupės (vadinamos „Vaikai E2“) šokėjai, klubo trenerių sprendimu išmokę privalomą dviejų šokių programą. Norintys ir galintys dalyvauti varžybose vaikai turi įsigyti LSŠF „šokėjo pasą“ kartu su metine šokėjo licencija (teirautis klubo trenerių).  Registraciją į varžybas vaikų grupėje vykdo klubo treneriai. LSŠF puslapyje yra skelbiamas kasmetinių šokių varžybų kalendorius, pagal kurį klubo trenerių sprendimu yra numatytos svarbios (privalomos) varžybos. Jų kalendorių galima rasti šokių klubo „Judesys“ tinklapyje. Esant pageidavimui galima sudalyvauti ir kt. varžybose, kurios nėra pažymėtos klubo tinklapyje, bet prieš tai pranešus klubo treneriams, kurie ir užregistruoja į pasirinktas varžybas.

             7.  Varžybų apranga

    BERNIUKAI:

    br

 1. Paprasti, ilgarankoviai BALTI marškiniai (geriau medvilniniai arba pusiau medvilniniai) turi būti sukišti į kelnes.

 1. Tik JUODOS kelnės.

 2. Tik JUODAS kaklaraištis arba peteliškė.

 3. „Češkės“ (geriausia JUODOS spalvos).

MERGAITĖS:

mer1

 1. BALTA palaidinė, glaustinukė arba marškinėliai.

 2. Tik JUODAS sijonas.

 3. „Češkės“ (geriausia BALTOS spalvos).

mer

 1. Vienos bet kokios spalvos (išskyrus kūno spalvos) suknelė + tos pačios spalvos kelnaitės.

 2. „Češkės“ (geriausia BALTOS spalvos).

mer

 1. Vienos bet kokios spalvos (išskyrus kūno spalvos) glaustinukė.

 2. Vienos bet kokios spalvos (išskyrus kūno spalvos) sijonas.

 3. „Češkės“ (geriausia BALTOS spalvos).

PASTABOS: kaklo linijos (gali būti pusapvalės palei kaklą ar gilesnės, kvadratinės, trikampės ar kt. formų, su kalnieriukais ar be jų); rankovės (berankovės, trumpos, trijų ketvirčių, ilgos, trumpos pūstos arba ilgos pūstos); sijonėliai (paprastas arba klostuotas, sudarytas iš mažiausiai  vieno, daugiausiai trijų „saulės kliošų“, ilgis – ne daugiau kaip 10 cm virš kelių ir ne ilgesnis kaip uždengti keliai).

Į plaukus nesegti jokių blizgančių papuošimų. Sušukuoti kuoduką (viršuje, apačioje, ant šono ar pan.), supurkšti laku, jei reikia, kad nebūtų nė vieno pašalinio ir trukdančio plauko.

7.1. Elgesys varžybų metu: į pirmąsias šokių varžybas vaikų šokėjų grupėje E2 lydi vienas iš trenerių. Treneris padeda, pataria iškilus kokiems nors nesusipratimas, įvykusiems dėl varžybų organizatoriaus kaltės. Tačiau treneris nėra atsakingas už organizatoriaus padarytas klaidas. Atvykus į varžybų registraciją nustatytu laiku abu poros dalyviai  turi susimokėti dalyvio mokestį, susirasti vienas kitą ir tik tada registruotis pateikiant savo šokėjų pasus. Gavę poros numerėlį pora eina ruoštis varžyboms (rengtis, šukuotis, prasišokti). Prasišokimo metu treneris stebi poras iš šalies, jei reikia, duoda patarimus, kaip šokti, kokių klaidų nedaryti. Tačiau treneris neprivalo rūpintis kiekviena pora atskirai, tai savarankiškai daro poros vaikų tėvai (stebi porų užėjimus pagal porų numerius, jei reikia, pasako vaikams, kada išeiti ant parketo varžybų metu, padeda sustoti į pradžios ir pabaigos paradą).

7.2. Ne vaikų šokėjų gupių šokėjų poros (jaunučiai, jauniai ir t. t.) registruojasi pačios prieš tai pranešdamos klubo treneriams.